21 Sep 2017 Thu. MÓZG, Warsaw, Poland with 軌久(NORIHIKO)
「Let Me Introduce」
https://www.facebook.com/events/456849288015887
http://saskakepa.info/2017-09-21-takkiduda-japonia-koncert-w-ramach-let-me-introduce/
Zapraszamy na koncertowy wieczór połączonych sił Mózgu i V/A – Various Artist. Na deskach MÓZG Warszawa swój audiowizualny performance zaprezentuje japońska grupa Takkiduda oraz grający muzyke improwizowaną i eksperymentalną szwajcarsko-rosyjski duet Belorukov / Badrutt. Tego wieczoru będzie miała również premierę kaseta Strøm & Wolkokrots – “Cryptcionsion”, na której usłyszycie muzykę Gaudenza Badrutta, Christiana Müllera, Ilii Belorukova oraz Miguela A. Garcí. Wiecej informacji na temat wydwanictwa wkrótce.
wstęp – 15 zł
❒ Takkiduda (JP)
Takkiduda nagrywa różne dźwięki w czasie rzeczywistym i tworzy muzykę poprzez improwizację i nawarstwianie dźwięków.
„Miksujemy muzykę, wyświetlamy obrazy i improwizujemy w tańcu. Wykorzystujemy głos, elektryczną gitarę, syntezator, laptopa, melodykę, małe instrumenty muzyczne, zabawki, otaczające nas dźwięki oraz dźwięki natury i wiele więcej. ”
► https://www.youtube.com/watch?v=HAult9eXVzk
► https://youtu.be/BL96ZIOGNKo?t=4m51s
► https://youtu.be/WCNqAFrhLEI?t=8m28s
❒ Gaudenz Badrutt (CH) & Ilia Belorukov (RU)
Ilia Belorukov (saksofon, elektronika, obiekty) & Gaudenz Badrutt (elektronika) zdecydowali o pracy w duecie całkiem niedawno, niemniej jednak historia ich znajomości jest nieco dłuższa. Muzycy po raz pierwszy spotkali się w 2013 roku. W 2014 w trio z akordeonistą Jonasem Kocher (CH) odbyli trasę po Rosji, której efektem były płyta Rotonda, a następnie książka i film Quiet Novosibirsk. W marcu 2016 Ilia wraz z Alexandrem Markvartem (RU) przyjechał na rezydencję w Espace Libre do Biel (Szwajcaria), gdzie Gaudenz i Jonas mieszkają, i to właśnie wtedy ich muzyka sięgnęła głębiej w wszechświat.
Gaudenz i Ilia grają muzykę improwizowaną i elektroakustyczną, która bada związki między ciszą i bardzo głośnymi dźwiękami, oraz wszystkim pomiędzy. Muzycy używają akustycznych instrumentów i / albo elektronicznych urządzeń. Głównymi tematami ich pracy są improwizacja jako kontekst dla wytwarzania dźwięków oraz otoczenie jako współtwórca muzyki kolektywu.
❒ Ilia Belorukov (RU)
Ilia Berlukov pochodzi z Sankt Petersburga. Zajmuje się muzyką improwizowaną, elektroakustyczną i noisem. Jest członkiem różnych projektów, które tworzy z lokalnymi i zagranicznymi muzykami. Współpracuje również z artystami z innych nurtów muzycznych (od metalu i hard core’u po akademicką muzykę współczesną), z tancerzami i malarzami, pracuje z teatrem. Stosuje eksperymentalne podejście do wydobywania dźwięków na saksofonie altowym przy pomocy obiektów, używa elektroniki i innych instrumentów. Ilia jest też założycielem labelu Intonema (www.intonema.org), i jednym z kuratorów labelu Spina!rec (www.spinarec.bandcamp.com). Organizuje wydarzenia w Rosji, współorganizuje festiwale SpinaFest i Teni Zvuka w Sankt Petersburgu. Jest autorem recenzji, które publikuje na swoim blogu Syg.ma, był również recenzentem dla Contemporary Music, Music & Time, Topot i GEZeta.
Ilia grał z muzykami takimi jak Keith Rowe, Alfredo Costa Monteiro, David Stackenas, Radu Malfatti, Lucio Capece, Jason Kahn, Birgit Ulher, Ignaz Schick, Jonas Kocher, Gaudenz Badrutt, Stefan Thut, Arturas Bumsteinas, Thomas Buckner, Bryan Eubanks, Jack Wright,
Andrew Drury, Andrey Popovskiy, Alexei Borisov, Kurt Liedwart i wielu innych.
Jego muzyka ukazała się w nakładem między innymi następujących wydawnictw: Copy For Your Records, Ilse, Cabin Floor Esoterica (USA), Hideous Replica (UK), Creative Sources (Portugal), QuasiPop (Ukraina), 1000fussler (Niemcy), Mikroton, Intonema, Spina!Rec (Russia).
► http://belorukov.blogspot.ch/
❒ Gaudenz Badrutt (CH)
Gaudenz Badrutt (elektronika i komputer) rozpoczął swoją karierę jako pianista na polu klasycznej muzyki współczesnej. Od tego czasu przez prawie 20 lat jako muzyk elektroniczny zajmuje się improwizacją i muzyką eksperymentalną. Jego najbardziej rozpoznawalne projekty to elektroakustyczny duet strøm (tworzony z Christian Müllerem na elektronice i bas klarnecie), duet Jonas Kocher (akordeon) – Gaudenz Badrutt oraz duet z Hansem Kochem (bas klarnet). Muzyka Gaudenza Badrutta powstaje przez bardzo instrumentalne wykorzystanie komputera / live sampling i urządzeń elektronicznych. Ponadto zajmuje się kompozycją elektroniczną oraz tworzy instalacje dźwiękowe i audio-video.
Gaudenz Badrutt współpracował z wieloma muzykami, między innymi: Morishige Yasumune, Ilia Belorukov, Naoya Murata, Strotter Inst., Alexander Markvart.
Występował na festiwalach: Sound Around Kaliningrad 2017, Sanatorium Dźwięku Sokołowsko 2016, Spinafest St.Petersburg 2016, Sound Reasons 2015 India, Musikfestival Bern 2015, Irtijal Beirut 2015, Croisements Kagoshima 2014, Airegin/Improfestival Yokohama 2013, SwissMusicDays Belgrade 2013, Zwei Tage Zeit Zürich 2012, Terrains Basel 2011, Influx Toulouse 2011, Transmediale Berlin 2009, Zoom, Bern 2008, Rue du Nord Lausanne 2008, Norberg Festival (Szwecja) 2006, Taktlos/Tonart Bern 2006. Gaudenz Badrutt mieszka i pracuje jako muzyk freelancer w Biel (Szwajcaria).
Wydawnictwa:
– ‚X‘, strøm, Mikroton 2016.
– ‚Quiet Novosibirsk‘, Jonas Kocher/Gaudenz Badrutt/Lucas Dubuis/Fabienne Barthel, Book&Video, Edition Haus am Gern 2016.
– ‚Social Insects II’, Hans Koch (saksofon sopranowy) – Gaudenz Badrutt (elektronika), Confront
recordings.
– ‘rotonda’, Jonas Kocher (akordeon) – Ilia Belorukov (saksofon altowy, obiekty) – Gaudenz Badrutt
(elektronika, obiekty), intonema 2015.
– ‘Live in Blutopia’, Hans Koch (bas klarnet) – Jonas Kocher (akordeon) – Gaudenz Badrutt
(elektronika, obiekty), Bruit 2015.
– ‘Cinema rex’, Jonas Kocher (akordeon) – Gaudenz Badrutt, insub netrelease 2014.
► http://www.gaudenzbadrutt.ch